• Slide 01

ŠKOLNÍ OBĚDY PRO UKRAJINSKÉ DĚTI

Od vypuknutí války na Ukrajině v únoru 2022 přicházejí do našeho okolí desítky ukrajinských rodin. Díky otevřeným srdcím místních mají děti už svá bezpečná místa a nemusí se bát nočních poplachů. Část dětí už nastoupila do místních škol.

Ve spolupráci s těšínskou občanskou iniciativou Ireny Machů s názvem KRABICE OD BOT PRO DĚTI NA HRANICÍCH, která se každoročně stará o veselé svátky dětí ze sociálních rodin a dětských domovů v našem regionu, když s pomocí štědrých dárců naděluje dětem vánoční dárky, jsme se rozhodli zajistit dětem válečných uprchlíků financování školních obědů do konce června tohoto roku.
Náš čin provází vědomí, že mámy, které s dětmi přicházejí ve stresu a strachu, potřebují alespoň malý kousek prostoru pro to se nadechnout, usadit, osvojit si základy českého jazyka než si najdou práci a dokáží se samostatně postarat o často početnou rodinu samy.

Systémově není otázka školních obědů pro ukrajinské děti ošetřena. České děti ze sociálně slabých rodin mohou podobnou podporu čerpat v rámci programů Obědy do škol nebo Women for women. Z těchto programů ukrajinské děti čerpat nemohou.
Pomoc, kterou mezi vámi urychleně hledáme má hodnotu 28 Kč.
Tolik totiž stojí jeden školní oběd. A každý jeden oběd dělá jeden šťastnější den v životě ukrajinských dětí, které začaly docházet do českých škol. Ty si sebou mnohdy přinášejí traumatické zážitky a zkušenosti, které by nemělo poznat žádné dítě. Přesto se dokáží usmívat, hrát si a žít podobně jako všechny jiné děti.
Školní obědy  jsou pak obyčejnou věcí, která je kotví v bezpečí normálnosti a uspokojí základní potřeby.28 Kč
Tolik teď nejméně potřebujeme.
Prosíme, přidejte se k nám a přispějte na účet

2300512605/2010


Jeden oběd hostinu nedělá, ale každý den s teplým obědem v bříšku dokáže mnoho.


Pokud si přejete potvrzení o daru pro daňové účely, pište prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.