• Slide 01

 

                                                                                                    

SCHODOLEZ  pro Mirka a Michala                                                                                                                         

 

Michal a Mirek Hálovi jsou jednovaječná dvojčata, která se narodila s vrozenou genetickou vadou - svalovou distrofií. 

Do svých 14ti let se kluci pohybovali samostatně, zdolávali sice jen malé úseky, ale bez pomoci druhých. Krátce po dovršení 14ti let upoutalo zákeřné onemocnění oba kluky na vozík, na který jsou oba odkázání dodnes.
V 16ti letech se onemocnění opět zhoršilo. Mirkovi i Michalovi začalo selhávat srdce. Zachrnánit jejich životy se podařilo díky náročné operaci, kdy jim byla voperována srdeční pumpa. Přes den jsou kluci napojeni na baterii, která pohání jejich srdce, v noci je jejich život odkázán na kabel, který propojuje jejich život s hlavním zdrojem pohánějící srdeční pumpu. Bez baterie a hlavního zdroje pumpa nefunguje. Jejich život je závislý na přístrojích.

Kluci měli téměř normální dětství. Přestože museli vždy šetřit pohybem a být opatrní, pohybovali se sami, dokonce se naučili i plavat. Dokončili základní vzdělání, kde měli kamarády a školní život. Od doby zhoršení jejich zdravotního stavu jsou však v domácí péči, kterou jim poskytuje zejména jejich maminka.
Mirek i Michal žijí v izolaci nejen kvůli svému hendikepu, ale tako proto, že se oba do jednoho vozidla s elektrickými vozíky nevejdou. Pokud absolvují nějaké cesty, pak jen ty nejnutněší k lékaři.

Rozhodli jsem se klukům pomoci. Není mnoho co můžeme udělat k tomu, aby se jejich zdravotní stav zlepšil. Můžeme však pomoci se shromážděním finančních prostředků na speciálně upravené vozidlo, do kterého by kluci vešli spolu i s elektrickými vozíky a mohli konečně na výlet, do kina, do přírody, tak jak to kluci v jejich věku běžně dělají.

Za tímto účel jsem zorganizovali veřejnou sbírku, která byla zahájena 10.1.2018 pod č.j. MSk 161862/2017 a ukončena ke dni 10.8.2018
s konečným výsledkem

237 000 ,- Kč 

Obrovská radost z dosaženého výsledku, který klukům zajistí snadnější život, je výsledkem srdečné podpory veřejnosti a dobrovolníků, kteří se na pořádání sbírky podíleli. Těm všem patří hluboké poděkování, velmi si vaší podpory vážíme!